Lékařství


PubMed byl vyvinut ve spolupráci vydavatelů biomedicínské literatury a National Center for Biotechnology Information (Národní centrum pro biotechnologické informace) jako vyhledávací nástroj pro zpřístupnění citací v literatuře a zároveň pro odkazování na plné texty časopisů umístěné na webových stránkách účastnících se vydavatelů. PubMed nabízí přístup k bibliografickým informacím, které obsahuje MEDLINE, a k časopisům z dalších oblastí biologických věd. Také zajišťuje přístup a odkazy k integrované databázi molekulární biologie, která je součástí vyhledávacího systému s názvem Entrez.

 


BioMed Central Journals nabízí online přístup k 207 peer-reviewed open access časopisům z vydavatelství BioMed Central. Možnost listování v časopisech podle abecedy nebo tématu a rozšířené vyhledávání konkrétních článků.

 


MEDLINE je bibliografická databáze obsahuje plné texty a indexuje na 1400 časopisů z oblasti medicíny. Pokrývá širokou škálu témat v rámci biomedicínských a zdravotnických oborů a slouží lékařům, zdravotnímu personálu, výzkumným pracovníkům a dalším profesionálům zapojeným jednotlivých aktivit ve zdravotnictví. Časové pokrytí sahá do roku 1936 a v případě full-textových zdrojů do roku 1949.

 

Back to: Licencované elektronické informační zdroje > Licencované EIZ