Jak se dostanu do knihovny a kde co najdu?

Knihovna UTB se nachází v jižní části budovy Univerzitního centra ve Zlíně (také U13) na adrese Náměstí T. G. Masaryka 5555. Univerzitní centrum je přístupné denně od 6.00 do 22.00. Knihovna je otevřena od pondělí do čtvrtka od 8.00 do 20.00, v pátek od 8.00 do 18.00 a v sobotu od 8.00 do 14.00.

Plán knihovny

Knihovna sídlí v budově Univerzitního centra a má celkem 3 patra. Hlavní vchod do knihovny je ve 2. patře budovy a po knihovně je možné se pohybovat vnitřním schodištěm nebo výtahy. Do knihovny (a z knihovny) je možné se dostat přes turnikety pomocí čipové karty. Knihovna nabízí více než 500 studijních míst a uživatelé mají k dispozici přes 200 počítačů a dostatek dalších přípojných míst pro vlastní notebooky. Ve 4. patře jsou relaxační zóny v podobě knihovních obýváků a také prodejna skript. Počítače jsou k dispozici ve všech patrech knihovny, stejně jako multifunkční zařízení umožňující barevný a černobílý tisk, skenování a kopírování. V každém patře jsou také dvě individuální studovny.

1. patro (vstup do budovy): Pod schody se nachází kiosky, které jsou přístupné po dobu otevírací doby Univerzitního centra (6.00–22.00). Také zde najdete šatnu, samooblužné zařízení pro vracení knih a univerzitní nakladatelství.

2. patro: Ve druhém patře se nachází jediný vchod a východ z knihovny. Na tomto patře je umístěn hlavní výpůjční pult, self-check (zařízení umožňující půjčování, vracení a prodlužování knih) a multifunkční zařízení (černobílá a barevná tiskárna a kopírka, barevný skener). 4 počítače nalevo od výpůjčního pultu jsou vyhrazeny pro vyhledávání v katalogu (internet je blokován), napravo je pak jeden počítač určený pro externí uživatele. Na tomto patře se nachází volný výběr knih (= knihy, které je možné vypůjčit domů, zpravidla na 30 dní).

3. patro: Toto patro slouží jako studovna, je třeba se zde tedy chovat maximálně tiše. Najdete tu informační pult, multifunkční zařízení (černobílá a barevná tiskárna, kopírka, skener) a knižní skener, počítače vyhrazené pro externí čtenáře a počítače pro přístup do norem (např. databáze norem ČSN). Je zde také počítač se speciálním grafickým vybavením. K dispozici jsou knihy na prezenční výpůjčku (pouze v rámci knihovny). Ve studovně je mimo to umístěno několik specializovaných sbírek knih, např. Knihovnička pedagogiky či Knihovnička regionálního rozvoje. Součástí patra je také studovna pro studenty se specifickými potřebami.

4. patro: Zde najdete časopisy a denní tisk, relaxační zóny, multifunkční zařízení, Informační centrum Baťa a také prodejna skript a reklamních předmětů.

Back to: Služby a zdroje knihovny – potřebuji… nevím… jak na to? > Služby a zdroje knihovny