Plán knihovny

Knihovna zabírá celkem 4 veřejně přístupná patra. K dispozici je celkem přes 200 počítačů (PC najdete ve všech patrech knihovny), 6 individuálních studoven (v každém patře jsou dvě), relaxační zóny (ve 4. patře).

1. patro (vstup do budovy): Pod schody se nachází 16 počítačů, které jsou přístupné po dobu otevírací doby Univerzitního centra (6:00-22:00). Zde se také nachází šatna a samooblužné zařízení pro vracení knih.

2. patro: Ve druhém patře se nachází jediný vchod a východ z knihovny. Prochází se přes turnikety na studentskou (zaměstnaneckou) kartu nebo isic kartu. Na tomto patře je umístěn hlavní výpůjční pult, self check (zařízení umožňující půjčování, vracení a prodlužování knih) a multifunkční zařízení (černobílá a barevná tiskárna a kopírka, barevný skener). 4 počítače nalevo od výpůjčního pultu jsou vyhrazeny pro vyhledávání v katalogu (internet je blokován). Na tomto patře se nachází volný výběr knih(= knihy, které je možné vypůjčit domů, zpravidla na 30 dní).

3. patro: Toto patro slouží jako studovna, je třeba se zde tedy chovat maximálně tiše. Najdete tu informační pult, multifunkční zařízení (černobílá a barevná tiskárna, kopírka, skener) a knižní skener, počítače vyhrazené pro externí čtenáře a počítače s vybranými databázemi (např. databáze norem).
K dispozici jsou knihy na prezenční výpůčku (pouze v rámci knihovny).

4. patro: Zde najdete časopisy a denní tisk, relaxační zóny, multifunkční zařízení a Informační centrum Baťa.