Příklady metavyhledávacích strojů

Ask, dříve známý jako Ask Jeeves, je jeden z nejrozšířenějších metavyhledávačů. Základní myšlenkou Ask bylo poskytnout uživatelům odpovědi na jejich každodenní otázky položené v přirozeném jazyce. K dispozici je nyní nová beta verze, kde odpovědi na otázkynebudou jen strojově dohledávány, ale svou úlohu zde sehraje také komunita.
Dogpile je metavyhledávací stroj, který sbírá výsledky z Googlu, Yahoo!, Bingu, Ask, Answers a z dalších populárních vyhledávačů včetně těch, které jsou zaměřeny na audio a video obsah.
Metacrawler sbírá výsledky z Googlu, Yahoo!, Bingu, Ask, About, MIVA, LookSmart a dalších vyhledávačů.
Search nabízí kromě vyhledávání pomocí klíčových slov ve full textu také vlastní předmětový katalog. Kritéria vyhledávání a seznam vyhledávacích strojů, ze kterých chcete zaslat dotaz, lze samozřejmě upravit v nastavení.
V nabídce je také tzv. WebFerret software, vyhledávací systém pro Windows (volně ke stažení).
Infodump je metavyhledávač, který kromě tradičního fulltextového vyhledávání nabízí také vyhledávání obrázků, videí, novinek nebo práce. Napojený je také na Google Maps, Yahoo Maps, Mapquest a Live Maps.
WebCrawler nabízí nejrelevantnější výsledky z vyhledávačů Google, Yahoo!, Bing Search, Ask.com, About.com, MIVA, LookSmart atd. WebCrawler také poskytuje uživatelům možnost vyhledávat obrázky, audio, video, novinky, žluté stránky a bílé stránky. Patří k předním světovým metavyhledávačům.

Zajímavým metavyhledávačem je PolyCola. Známý je zejména díky svému bývalému názvu GahooYoogle.com. Přímo na titulní straně PolyColy najdete možnost výběru kombinace vyhledávačů, přičemž přednastavenými vyhledávači jsou samozřejmě Yahoo! a Google.